×
جستجو برای:

پروتزهای دندانی و ایمپلنت

نکات مهم در تراش سطح اکلوزال جهت روکش متال سرامیک خلفی

آماده سازی سطح اکلوزال باید به صورتی انجام شود که اولا فضای لازم برای ضخامت کافی رستوریشن و استحکام آن ایجاد شود و در عین حال ساختار دندان تا حد ممکن حفظ شود . فیلم زیر که بخشی بسیار کوتاه از جلسه دوم دوره 24 جلسه ای " جامع پروتز ثابت دندانی " است، شامل نکات مهم در آماده سازی و تراش سطح اکلوزال دندان‌های خلفی جهت روکش های PFM است که توسط دکتر غلامرضا طباخیان بیان شده است.

2 دقیقه

۰۴ شهریور ۱۳۹۸

فیلم روکش موقت

فیلم روش ساخت رستوریشن موقت برای دندان‌های قدامی به صورت مستقیم

در فاصله زمانی که دندان تراش می خورد تا زمانی که پروتز اصلی آماده می شود پروتز موقت باید برای بیمار و دندانپزشک موارد نیاز را به نحو مطلوبی تامین کند. ظاهر یک پروتز موقت به خصوص در مورد دندانهای قدامی اهمیت زیادی دارد.

4 دقیقه

۰۴ مرداد ۱۳۹۸

دوره ایمپلنت

تماس های اکلوزالی در روکش های متکی بر ایمپلنت خلفی

چگونگی تماس های اکلوزالی یکی از موارد مهم در ساخت رستوریشن متکی بر ایمپلنت و تنظیمات بعدی در دهان است. در ناحیه خلفی به علت نیروهای شدید ناشی از جویدن باید تنظیم تماس های اکلوزالی به دقت انجام شود.

9 دقیقه

۰۶ خرداد ۱۳۹۸

دوره پروتز ثابت آموزش لامینیت

آماده سازی لبه اینسایزال برای لمینیت سرامیکی

یکی از نواحی مهم در آماده سازی دندان جهت لمینیت سرامیکی ناحیه لبه اینسایزال است. موقع آماده سازی دندان برای لمینیت سرامیکی لبه اینسایزال دندان را می توان به سه روش مختلف آماده کرد.

3 دقیقه

۳۰ فروردین ۱۳۹۸

روکش پیچ شونده ایمپلنت آموزش

در چه مواقعی باید از پروتزهای ثابت پیچ شونده متکی بر ایمپلنت استفاده کرد؟

پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت به دو صورت پروتز پیچ شونده و پروتز سمان شونده هستند. هر کدام مزایا و معایبی دارند. استفاده از پروتزهای پیچ شونده رو به افزایش است که به دلیل مزیت های خاص این نوع پروتز می باشد. در این فیلم دکتر غلامرضا طباخیان مزایای این پروتز را بیان می کنند.

4 دقیقه

۰۴ فروردین ۱۳۹۸

روکش متال سرامیک

نکات مهم در آماده سازی دندان برای روکش متال سرامیک (PFM) قدامی

روکش های متال سرامیک متداول ترین نوع رستوریشن های مورد استفاده در دندانپزشکی بوده و هستند. این نوع روکش ها علاوه بر تامین زیبایی، استحکام کافی را هم فراهم می کنند. با وجود استفاده زیاد ولی گاهی نکاتی مهم، موقع آماده سازی دندان رعایت نمی شوذ. رعایت نکردن این موارد باعث زیبا نشدن رستوریشن ( به خصوص در دندان های قدامی )، کم شدن استحکام دندان یا رستوریشن و ... می شود. فیلم زیر که بخشی از دوره 24 جلسه ای " جامع پروتز ثابت دندانی " است، نکات مهم در آماده سازی و تراش روکش های PFM است که توسط دکتر غلامرضا طباخیان بیان شده است.

3 دقیقه

۱۰ اسفند ۱۳۹۷

انتخاب رنگ ویتا آموزش پروتز

آموزش روش انتخاب رنگ دندان با سیستم VITA CLASSIC

برای انتخاب رنگ می توان از مشاهده چشمی دندانپزشک و یا انتخاب رنگ دیجیتال استفاده کرد. انتخاب چشمی می تواند با استفاده از shade guide های مختلف انجام شود. یکی از پر کاربردترین shade guide ها VITA CLASSICAL است که در فیلم زیر توضیحات مراحل انتخاب رنگ با آن که توسط دکتر غلامرضا طباخیان بر روی یک انیمیشن بیان شده است را مشاهده می نمایید.

5 دقیقه

۰۱ اسفند ۱۳۹۷

فیلم پست دندان

آماده سازی تاج در دندان های تحت درمان با پست برای ایجاد فرول مناسب

زمانی که تاج دندان تخریب زیادی دارد و لازم است دندان با قرارگیری پست و کور بازسازی شود، مهمترین عامل در دوام بلند مدت دندان ایجاد ferrule effect در تاج دندانی است که تحت درمان قرار می گیرد. این فیلم توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در این مورد است.

4 دقیقه

۱۹ بهمن ۱۳۹۷

آنچه درباره پانتیک ها باید بدانید!

پانتیک ها بخشی از یک پروتز پارسیل ثابت ( بریج دندانی ) هستند که دندان های غایب را از لحاظ ظاهر ( زیبایی ) و فانکشن جایگزین می کنند.

8 دقیقه

۰۱ دی ۱۳۹۷

فیلم قالبگیری ایمپلنت با روش تری باز ( OPEN TRAY )

  قالبگیری صحیح زیر بنای ساخت رستوریشن دقیق و مناسب می باشد. این مساله به خصوص در مورد ایمپلنت ها اهمیت بیشتری دارد زیرا مکانیسم های جبرانی در ایمپلنت ها…

۰۱ دی ۱۳۹۷

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دکتر غلامرضا طباخیان می باشد..

سبد خرید خالی است