×
جستجو برای:

پروتزهای دندانی و ایمپلنت

آموزش پروتز ثابت

اهمیت تطابق روکش با مارجین تراش

یکی از مواردی که باعث ایجاد مشکلات جدی پس از قرار دادن روکش بر روی دندان می شود، عدم تطابق ناحیه مارجینال روکش با مارجین تراش است.

2 دقیقه

۱۳ مهر ۱۳۹۹

تراش روکش

مراقبت از پالپ موقع آماده سازی (تراش) دندان ها جهت روکش

موقع انجام کارهای مختلف بر روی دندان‌ها باید مراقبت کافی برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به آن دندان، دندان‌های مجاور و دیگر انساج انجام شود. یکی از موارد مهم در آماده سازی دندان‌های مختلف جهت رستوریشن، در دندان های زنده، محافظت از پالپ است.

4 دقیقه

۰۵ مهر ۱۳۹۹

روکش فول سرامیک

ارزیابی ناحیه کنتاکت در روکش های تمام سرامیک

تنظیم ناحیه تماس روکش با رستوریشن ها یا دندان های مجاور اهمیت بسیار زیادی هم در راحتی بیمار و هم حفظ سلامت بافتهای اطراف دارد

6 دقیقه

۱۸ مرداد ۱۳۹۹

انواع پست ها و مزایا و معایب آنها

در بازسازی دندان‌های به شدت تخریب شده که تحت درمان ریشه قرار می گیرند، از پست استفاده می شود. پستهای دندانی به دو گروه ریختگی و پیش ساخته تقسیم می شوند. در این فیلم که بخش بسیار کوتاهی از جلسه نهم دوره جامع پروتز ثابت دندانی است، توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد انواع پست ها و مزایا و معایب هر کدام را مشاهده می کنید:

8 دقیقه

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

قالبگیری ایمپلنت به روش تری بسته (closed tray)

یکی از روش های قالبگیری ایمپلنت روش تری بسته است. این روش معمولا برای تعداد واحدهای کم ایمپلنت کاربرد دارد. فیلم زیر توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد این روش قالبگبری ایمپلنت است. این فیلم بخش بسیار کوتاهی از دوره 8 جلسه ای جامع پروتز ایمپلنت است.

2 دقیقه

۱۴ مرداد ۱۳۹۹

مراقبت از دندان‌های مجاور موقع آماده سازی دندان برای رستوریشن

موقع آماده سازی و تراش یک دندان جهت رستوریشن باید کاملا مراقب باشیم که به دندان‌های مجاور آسیبی وارد نشود. چون در صورت آسیب آنها را مستعد ایجاد و گسترش…

۲۷ تیر ۱۳۹۹

قالبگیری در سطح اباتمنت:چگونگی و موارد کاربرد

یکی از روش های قالبگیری ایمپلنت، قالبگیری در سطح اباتمنت (abutment level impression) است. در این فیلم 10 دقیقه ای که بخش بسیار کوتاهی از دوره جامع پروتز ایمپلنت است، توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان را درباره این نوع قالبگیری، روش انجام و موارد کاربرد آن مشاهده می نمایید:

10 دقیقه

۱۳ خرداد ۱۳۹۹

فیلم سمان روکش

نکات کاربردی در سمان کردن رستوریشن ها

سمان کردن رستوریشن بخش مهمی از مراحل درمان پروتزی بیماران است. فیلم 10 دقیقه ای زیر که بخشی کوتاه از جلسه پانزدهم از دوره بیست و چهار جلسه ای جامع پروتز ثابت دندانی دکتر غلامرضا طباخیان است، به نکاتی مهم درباره سمان کردن می پردازد.

10 دقیقه

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

لمینیت‌های سرامیکی (مزایا و معایب، اندیکاسیون‌ها، آماده سازی دندان)

در این فیلم نکات مهمی در مورد مزایا و معایب، اندیکاسیون‌ها و کنترا اندیکاسیون‌ها و روش آماده سازی دندان برای لمینیت‌های سرامیکی توسط دکتر غلامرضا طباخیان بیان شده است.  …

13 دقیقه

۱۱ فروردین ۱۳۹۹

نکاتی مهم در تراش دندان‌ها برای روکش

موقع تراش دندان‌ها برای روکش باید به حفظ ساختار آنها توجه داشت. اما حفظ ساختار نباید به قیمت کاهش استحکام یا زیبایی نهایی رستوریشن باشد. در این فیلم نکاتی مهم درباره اصول آماده سازی دندانها برای روکش توسط دکتر غلامرضا طباخیان بیان می‌شود.

5 دقیقه

۲۷ بهمن ۱۳۹۸

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دکتر غلامرضا طباخیان می باشد..

سبد خرید خالی است